Današnja svetkovina Milosrđa Božjega proizašla je iz Isusove nutrine i ta milosrdna nutrina danas je širom otvorena. Nebo je danas rasipno u ljubavi. Naš um to ne može dokučiti, sve što kažemo premalo je u usporedbi s onim što se danas STVARNO događa.
Danas se ispunja Uskrsna osmina – osam dana koji vrijede kao jedan jedini Dan Uskrsnuća Isusova. Danas Milosrdni Bog daje puninu svojih darova koji su stečeni žrtvovanom ljubavlju Njegova Sina od Velikog Četvrtka do trenutka kad je i najsumnjičaviji apostol Toma svim srcem povjerovao u Uskrslog Isusa.
Danas, ljubljeni brate i sestro, možeš od Neba primiti baš sve što Ti je potrebno da budeš sretan/na i svet/a. Ne propusti ovu priliku. Što su potrebe veće, više trebamo primati. Neka Te ne obeshrabri što ima onih koji ne primaju, već neka Te to potakne da Ti primiš više, i u njihovo ime. Koliko više primaš, više ćeš moći razdjeljivati drugima:
«Dajem ti tri mogućnosti za iskazivanje milosrđa bližnjem: prvo – djelo; drugo – riječ, treće – molitva. U ta tri stupnja sadržana je punina milosrđa. Ona je neoboriv dokaz ljubavi prema meni. Tako veliča i štuje duša Moje milosrđe, ali uz to mora doći i djelo. A Ja zahtijevam štovanje Mojeg milosrđa svečanim svetkovanjem te svetkovine i štovanjem slike, koja je bila naslikana. Po slici podijelit ću dušama mnoge milosti. Ona će podsjećati na zahtjeve mojeg milosrđa, jer i najjača vjera ništa ne pomaže bez djela.» (742)
Neka naše bitno djelo današnjeg dana bude iskreno i potpuno kajanje koje će otvoriti prostranstva naše nutrine za more Milosrđa Božjega. Budimo raskajani i molimo žarko da se cijelo čovječanstvo raskaje kako bismo svi mogli primiti Ljubav od Neba. Molimo za sve skupine duše iz Devetnice Božjeg Milosrđa, budimo danas klanjatelji, svjedoci i apostoli Božjega Milosrđa, jer naša srca, naše obitelji, zajednice, naš narod, naša Crkva i cijelo naše „čovječanstvo neće naći nikako mira dokle god se ne obrati izvoru Mojeg milosrđa.» (699).
U 14.50 započet ćemo prijenos štovanja Božjeg Milosrđa iz Karmela na Pelješcu. Svečano ćemo obilježiti Čas Milosrđa molitvom Krunice Milosrđa, a potom nastaviti sa svečanom Euharistijom. Budimo zajedno s Milosrdnim Isusom na www.youtube.com/c/KarmelBožjegMilosrđa.
I čestitamo vam od sveg srca Nedjelju Božjeg Milosrđa!
POTPUNI OPROST
O uvjetima za stjecanje potpunog oprosta donosimo ovdje izvadak iz članka na stranici BozjeMilosrdje.net o današnjoj svetkovini (https://bozjemilosrdje.net/svetkovina-milosrda-utociste-i-zaklon-dusama/).
Svetkovina 2020.!
Ove ćemo godine svetkovinu Božjega milosrđa proživjeti drugačije nego do sada zbog pandemije koronavirusa i nemogućnosti sakramentalne ispovijedi i sudjelovanja u Euharistiji. Rađa se puno pitanja: kako plodonosno proživjeti Nedjelju Božjega milosrđa? Hoćemo li primiti milosti koje nam je Isus obećao uz tu svetkovinu?
Odgovor je jednostavan: potrebno je držati se odredaba Hrvatske biskupske konferencije i sudjelovati na sv. Misi putem medija. U duhu pobuditi iskreno pokajanje i duhovno se pričestiti. Potom pred slikom Milosrdnog Isusa izmoliti barem Očenaš i Vjerovanje, a preporučljivo je izmoliti krunicu Božjega milosrđa u 15 sati. Dekret Apostolske pokorničarne Deus cuius misericordia iz 2002. godine predviđa mogućnost potpunoga oprosta i u izvanrednim situacijama: „Nadalje, pomorci koji svoj posao obavljaju na neizmjernim morskim prostranstvima; bezbrojna braća koju su ratna pustošenja, politička previranja, surovost mjesta i drugi slični uzroci udaljili od zavičaja; bolesnici i oni koji im pomažu te svi koji iz opravdana razloga ne mogu izići iz svojih kuća ili obavljaju neodgodiv posao na korist zajednice, u nedjelju Božjega milosrđa mogu primiti potpuni oprost ako s potpunim prijezirom prema bilo kakvu grijehu, kao što je prethodno rečeno, i s nakanom da čim uzmognu ispune tri uobičajena uvjeta, pred pobožnom slikom našega Milosrdnog Gospodina Isusa izmole Očenaš i Vjerovanje te dodaju pobožni zaziv Milosrdnom Isusu (primjerice: „Isuse, uzdam se u tebe“).
Ako se toga dana ni to ne mogne učiniti, potpuni oprost mogu steći oni koji se u duhu sjedine s onima koji na redovit način izvrše ono što je za oprost propisano te milosrdnomu Bogu prikažu molitvu i trpljenje svojih slabosti te životnih tegoba, s tim da i oni odluče da će čim uzmognu ispuniti tri uvjeta propisana za stjecanje potpunoga oprosta.“ (Priručnik o oprostima. Odredbe i povlastice, Verbum, Split, 2015., str. 101.)



